Како против Израел, кој никогаш не „паднал“ во Скопје?


3 копии

Скопје, 26 ноември 2019 (МИА) – Два чекора ја делат македонската фудбалска репрезентација од историски пласман на едно Европско првенство. Вратени се надежите ...
| | веќе видена | слични

Голем инцидент се случи за време на интонирањето на химните вечерва на Националната Арена „Тодор Проески“ во Скопје пред мечот на Македонија и Израел во ...
| | веќе видена | слични

Како што дознава СПОРТМЕДИА, ВАР во Македонија ќе го има своето деби на 26 март, на бараж дуелот со Косово за пласман на ЕВРО 2020. Тоа е одлука на техничката ...
| | веќе видена | слични

Македонската фудбалска А репрезентација доколку го совлада Косово во полуфиналето од Лига на Нации, натпреварот за пласман на ЕВРО 2020 ќе го игра на гости во ...
| | веќе видена | слични

Македонската фудбалска репрезентација денеска го дозна финалниот распоред за бараж натпреварите, преку кои нашата најдобра фудбалска репрезентација ќе бара ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Иницијативата за поведување постапка за оспорување на Законот за амнестија донесен од Парламентот за настаните од 27 април беше негативно пречекана од ...
сите 504 | | | веќе видена

Според мислењата на експертите, доколку постои шанса да се смирите со бившиот дечко, добро би било и да го направите тоа, но пожелно би било да следите неколку ...
сите 95 | | | веќе видена

Аргентинскиот фудбалер, Лионел Меси призна дека одреден период бил „повреден“ од фактот што Кристијано Роналдо стигнал до колекција од пет Златни топки и со ...
сите 200 | | | веќе видена

Премиерот во заминување, Зоран Заев има силни амбиции да има тотална власт врз правосудниот систем и тоа не го крие. Се чини дека карактерот и стекнувањето со ...
сите 507 | | | веќе видена

Снежната покривка во Маврови Анови изутринава е 11 сантиметри, во Пожаране има 9 сантиметри снег, во Берово – 8, а 6 на Попова Шапка.Времето денеска ќе биде ...
сите 249 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како против Израел, кој никогаш не „паднал“ во Скопје?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: