MOZZART: Играјте дека Македонија ќе се пласира на ЕП 2020, квотата е одлична!

Фудбалската репрезентација на Македонија, доколку успее да се пласира на ЕВРО 2020 преку баражот во Лигата на нации, ќе игра во група со Холандија, Украина и ...
| | веќе видена | слични

Никола Ѓошевски е човекот што како што самиот вели само помогна да се реализира најголемиот трансфер во историјата на македонскиот фудбал, со доаѓањето на Елиф ...
| | веќе видена | слични

И Македонија со нетрпение ја очекува денешната ждрепка во Букурешт од 18 часот по која ќе се знае составот на групите за Европското првенство во 2020 година. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Денеска (18.00 часот) во Букурешт ќе се оддржи полу-контролираната ждрепка за Европското првенство во 2020 година, уникатно по тоа што ќе се оддржува во 12 ...
| | веќе видена | слични

Вечерва од 18 часот во Букурешт, ќе се одржи ждрепката на шесте групи за ЕВРО 2020, кое ќе се игра следното лето. Ова ќе биде најкомплицираната ждрепка во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Германските навивачи не му даваат големи шанси на националниот тим во фудбал на нивната земја дека може да го освои Европското првенство следната година. Само ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Иако работата е завршена околу членот 11 од Законот за помилување, во емисијата „Вин Вин“ на Телма телевизија пратеникот Антонијо Милошоски истакна дека ...
сите 665 | | | веќе видена

Иако уредно повикана Ана Камчева сепак не се појави денеска во Кривичниот суд каде треба да биде сведок во случајот „Рекет“. Како што изјави нејзиниот сопруг ...
сите 506 | | | веќе видена

Истражители, експерти, стручна и административна служба можеле да бидат дел од Специјалното јавно обвинителство, а за тоа одлучувала специјалната јавна ...
сите 90 | | | веќе видена

Во Скопје се одржa протестен Марш за чист воздух, преку кој граѓаните побараа ефикасност од надлежните институции во борбата со загадувањето на воздухот.На ...
сите 57 | | | веќе видена

Синоќа во 20,26 часот било пријавено дека во Битола, на улицата “Никола Тесла“ патничко моторно возило “БМВ“ со битолски регистарски ознаки управувано од ...
сите 139 | | | веќе видена

Новинарот Хафиз Марикар од Шри Ланка кој работи за „Дејли њуз“, шокираше со изборот на Златната топка. Исто така покрај изненадувачките гласови за оној кој ...
сите 209 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

MOZZART: Играјте дека Македонија ќе се пласира на ЕП 2020, квотата е одлична!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: