Пандев спремен да ги нападне Израелците – на Ангеловски е да одлучи!

Пред утрешниот натпревар со Израел денес прес конференција за медиумите одржаа селекторот Игор Ангеловски и капитенот Горан Пандев. Селекторот Игор Ангеловски ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Фудбалскиот клуб Ливерпул подели над 5.000 летоци во предградието на Ливерпул, Енфилд, со повик да учествуваат во дискусиите за проширување на стадионот на ...
| | веќе видена | слични

Еден од легендарните стадиони во Европа, „Енфилд роуд“ во Ливерпул треба да добие проширување. Според најавите, во Ливерпул веќе се зборува за зголемување на ...
| | веќе видена | слични

Јирген Клоп важи за еден од најдобрите менаџери на денешницата, меѓутоа и тој има стадион на кој не сака да гостува. Можеби за некои е изненадување, меѓутоа ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Петте илјади амандмани на ДУИ за Изборниот законик дојдоа само како шлаг на тортата наречена коалициски недоразбирања меѓу владините партнери. Претходно ...
сите 100 | | | веќе видена

Големата акција на МВР пред една недела , во која беа приведени 12 лица кои шверцувале оружје и дрога заврши со слобода на криминалните банди. Обвинителството ...
сите 83 | | | веќе видена

Вработените во Министерството за здравство денеска се приклучија на акцијата – Администрацијата чисти со граѓанската организација „Не биди ѓубре“. Министерот ...
сите 159 | | | веќе видена

Смртниот биланс од ерупцијата на вулканот на новозеландскиот Бел остров се зголеми на 15 лица, откако полицијата соопшти дека уште една личност починала во ...
сите 145 | | | веќе видена

Според него реакцијата не се однесува на СДСМ, туку на фактот да не дозволат да се намали бројот на пратеници Албанци заради изборниот модел. – Вистина е дека ...
сите 141 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пандев спремен да ги нападне Израелците – на Ангеловски е да одлучи!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: