И Асад се сомнева во официјалната верзија: Џефри Епстајн е убиен, знаеше многу тајни! Еве што се крие зад ликвидацијата на Бин Ладен и Багдади


"Основачот на Белите Шлемови, Џејмс Ле Месурие веројатно е убиен од агенти по наредба на ЦИА или со директна вмешаност на агенцијата", рекол сирискиот ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Командантот на централната американска команда, генерал Кенет МекКензи, денеска изјави дека се очекува во следните денови и недели околу 500 американски ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Најмалку девет луѓе загинаа, од кои четворица цивили при експлозија на автомобил-бомба во Тал Абијад, град во близина на границата со Турција. При нападот ...
| | веќе видена | слични

Од Сирија доаѓа уште една вознемирувачка снимка од декапитација на цивил или воен заробеник. Но, сега не се виновни припадниците на бунтовничката Исламска ...
| | веќе видена | слични

Најмалку седум цивили се загинати во ракетен напад врз сирискиот град Алепо, кој во моментов е под контрола на сириската Влада, јави државната телевизија во ...
| | веќе видена | слични

Скоро 200 луѓе, кои избегале на запад кон Сирија во област под турска контрола, „се вратиле во своите домови, доброволно и безбедно“, се наведува во изјавата ...
| | веќе видена | слични

Турција објави дека повеќе стотици раселени Сиријци првпат се вратиле во „безбедната зона“, во подрачјето на североистокот на Сирија од кое Анкара ја протера ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа регистрирани се 1069 новозаразени со коронавирусот од направени 3012 тестирања, починати се 29 ...
сите 302 | | | веќе видена

Новиот ковид – центар што го подготвија приватните болници во просториите на поранешниот хотел „Ибис стајл“, односно на местото на некогашната гинеколошка ...
сите 465 | | | веќе видена

ПОЧИНА ЕНВЕР МАЛИЌИ Нема некој кој остана рамнодушен на веста за смртта на Енвер Малиќи. Роден е во срцето на градот – во Старата скопска чаршија. Животот го ...
сите 53 | | | веќе видена

Јас не сум чудотворец. Од друга страна, нити сум нечиј ас скриен во ракавот, ниту сум пак нечиј џокер. Јас сум Владо Бучковски, поранешниот премиер, кој во ...
сите 77 | | | веќе видена

Два дена по скандалозното интервју, наместо Зоран Заев да се извини, и да се повлeче од изјавите кои претставуваат удар на темелите на македонската држава и ...
сите 55 | | | веќе видена

Честопати ме прашуваат што прави опозицијата во пандемијата. Опозицијата лаже и опструиура. Кревети и кислород има затоа што макотрпно работиме да ги ...
сите 183 | | | веќе видена

Нема тајни преговори со Бугарија во моментов, туку континуирани преговори со министерството за надворешни работи во Бугарија.Се уште не е формиран документ за ...
сите 280 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И Асад се сомнева во официјалната верзија: Џефри Епстајн е убиен, знаеше многу тајни! Еве што се крие зад ликвидацијата на Бин Ладен и Багдади

Од:
До кого (е-маил):
Порака: