Наставници од ООУ „Лазо Ангеловски“ преку Еразмус+ на прва мобилност во Хрватска

Наставниците од ООУ „Лазо Ангеловски“ од Скопје учествуваа на прва мобилност на наставници во рамките на Еразмус+ КА229 проектот „Млади новинари денес – ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 19. ноември 2019 (ИНПРЕС) – ОУ „Ванчо Николески“ од село Лескоец е вклучено во две годишната програма на ЕРАЗМУС – „Стратешки партнерства за училишна ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Општина Аеродром ја посетија основци од неколку европски држави, кои преку програмата „Еразмус плус“, престојуваат во Скопје. Домаќин беше ООУ „Димитар ...
| | веќе видена | слични

Останато

Уште неизгласан Законот за попис во собранието опозицијата во предупредувачка акција за собирање на он лајн потписи за негово повлекување, но и најава за ...
сите 326 | | | веќе видена

Македонската ракометна репрезентација во третиот натпревар дојде до првата победа на 27. Светско првенство, а тој триумф над Чиле (32-29) беше доволен за ...
сите 568 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 162 | | | веќе видена

Бугарија ја направи темата за проширувањето крајно видлива во Европската унија, но се покажа дека е невозможно во оваа фаза да каже „да“ за рамката за ...
сите 171 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 160 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Наставници од ООУ „Лазо Ангеловски“ преку Еразмус+ на прва мобилност во Хрватска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: