Голем ракометен талент му се нуди на Вардар! (ВИДЕО)


Уште едно од потенцијалните засилувања за следната сезона за Вардар, што беа споменувани низ руските медиуми, нема со сигурност да се пресели во Скопје. ...
| | веќе видена | слични

По враќањето од Јозгат Бозоксор и големото искуство кое го имаше во ракометна Турција, поранешниот младинец на Вардар, Јован Талевски се одлучи за нов ...
| | веќе видена | слични

Младиот ракометар, Немања Ѓурашковиќ, кој од медиумите во својата земја е нарекуван „Црногорскиот Микел Хансен“, откри дека неостварена желба му е да настапува ...
| | веќе видена | слични

Мадс Менса Ларсен е подготвен да изврши големо предавство во ракометна Германија, решавајќи да си замине од Рајн-Некар Левен и да се пресели во таборот на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ова како што го тера власта ова не е попис, туку попишување на државјаните на Македонија, луѓето кои што имаат македонско државјанство. И без разлика колку ...
сите 455 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со потпретседателот Александар Николоски во рамките на својата регионална дипломатска иницијатива ...
сите 184 | | | веќе видена

Амбасадорот на Чешката Република, Мирослав Томан денеска рече дека ќе треба да се причекаат насоките од Европската комисија за тоа како и колку вакцини ќе ...
сите 287 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Голем ракометен талент му се нуди на Вардар! (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: