Заев: Соработката со Русија не значи алтернатива за ЕУ и НАТО


5 копии

Србија со ништо не го загрози пријателството со Русија, но зошто…?, го прашал рускиот амбасадор, српскиот претседател Алекандар Вучиќ, изјавувајќи вечерва на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова, денеска оцени дека снимката за наводниот руски разузнавач,е само последна во ...
| | веќе видена | слични

Мажот кој се гледа на снимката со рускиот известувач Георги Клебан е пополковникот З.К. Според достапните сознанија тоа не е единствена знимка на кое тој се ...
| | веќе видена | слични

Српскиот претседател Александар Вучиќ рече дека шпионската афера нема да ги наруши односите меѓу неговата земја и Русија. – Да не ја заборавиме 2015 година и ...
| | веќе видена | слични

Соочени сме со офанзивно делување на разузнавачките служби, рече претседателот на Србија по седницата на Советот за национална безбедност. Седницата на Советот ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Александар Вучиќ претседава седница во Советот за национална безбедност која започнала во 18. часот. После седницата, меѓу 19 и 21 часот се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кремљ е уверен дека ништо не може да ги наруши односите меѓу Русија и Србија, и покрај тоа што претседателот Александар Вучиќ отворил истрага за снимката која ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Иако работата е завршена околу членот 11 од Законот за помилување, во емисијата „Вин Вин“ на Телма телевизија пратеникот Антонијо Милошоски истакна дека ...
сите 36 | | | веќе видена

Премиерот во заминување, Зоран Заев има силни амбиции да има тотална власт врз правосудниот систем и тоа не го крие. Се чини дека карактерот и стекнувањето со ...
сите 73 | | | веќе видена

Претставници на актуелната владеачка партија во Грција сѐ почесто изјавуваат дека не се баш најсреќни со Преспанскиот договор и дека е штетен за Грција. Од ...
сите 332 | | | веќе видена

Владата веќе конкретно даде одговор на сите седум точки од организаторите на „Марш за чист воздух“, што тие ги поставија минатиот петок на протест како услов ...
сите 103 | | | веќе видена

Кумановец на возраст од 28 години е повреден и пренесен во болница, откако во неговиот дом во селото Доброшане експлодирала плинска боца.Како што информираат ...
сите 142 | | | веќе видена

„Лионел Меси нема да замине во пензија наскоро“, вели легендата на Барселона Ривалдо, но тој може да биде во искушение да побара нов предизвик далеку од „Камп ...
сите 204 | | | веќе видена

„Не се претставив како жртва, јас сум жртва. Има докази, со сите изнуди што беа правени од страна на оваа злосторничка група предводена од Јанева и Јовановски, ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Соработката со Русија не значи алтернатива за ЕУ и НАТО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: