Стопанска банка а.д. Битола со минимална добивка заклучно со третиот квартал

Стопанска банка а.д. Битола за периодот 1.1.-30.9.2019 година оствари добивка во износ од 0,77 милиони денари и е намалена во однос на истиот период лани кога ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бројот на превезените патници во градскиот превоз во третиот квартал годинава во однос на тој квартал лани бележи зголемување за 5,7 отсто, во приградскиот ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Бројот на превезените патници во патниот патнички превоз во третото тримесечие годинава во однос на тој квартал лани бележи намалување за 24,9 отсто, во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
13 копии

Просечната месечна исплатена нето-плата по вработен, во септември 2019 година, изнесува 25.435 денари и според објавените податоци на Државниот завод за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

УНИБанка заклучно со третиот квартал од 2019 година, делуваше во согласност со приоритетните цели и задачи дефинирани во усвоениот бизнис план за 2019 година. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вести во фокусот на Фактор овој понеделник... Меѓународниот монетарен фонд ги испорача првите критики на сметка на Владата. Критики за прогресивниот данок, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ и многу луѓе кои не се партиски определени денеска повторно протестираа и побараа оставка на Заев и слобода на народот. Тие заедно побараа Заев да ...
сите 334 | | | веќе видена

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 160 | | | веќе видена

Новинарот Џеф Мејсон го испровоцира Доналд Трамп со прашањето дали ќе го признае Џо Бајден за претседател.„Ќе биде тешко да се признае неговата победа, бидејќи ...
сите 187 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стопанска банка а.д. Битола со минимална добивка заклучно со третиот квартал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: