Арменд Арслани нов заменик-министер за здравство

4 копии

Најголем број на заболени во Битола се од белодробни болести, а по нив следат оние граѓани со кардиоваскуларни болести. Но, тие не може да сметаат на соодветен ...
| | веќе видена | слични

Девет соби во болницата за дијализа во Струга во кои покривот прокиснува се затворени, а пациентите се префрлени во други соби, објави Алсат . Засега нема абер ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Кога мојот сопруг беше изведен кај судија на претходна постапка за случајот Империја во Кривичниот суд се сеќавам на недоличното однесување на специјалната ...
сите 608 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 451 | | | веќе видена

Од кога тоа Ново Нордиск произведува сомнителен инсулин и од кога тоа Данска е всушност Турција?Документите тоа го говорат, а Министерството за здравство и ...
сите 101 | | | веќе видена

Нов Зеланд но и светот се уште се во шок. Ерупција на вулкан усмрти пет лица, а на осуммина им нема трага. Полицијата соопшти дека покренува со кривична ...
сите 55 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Арменд Арслани нов заменик-министер за здравство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: