Настрадаа 32 туристи во превртен автобус во Германија


9 копии
6 копии

Вчера околу 06:00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Христо Татарчев“ во Скопје настанал пожар во автобус во движење, сопственост на ЈСП ...
| | веќе видена | слични
9 копии
9 копии

Најмалку 12 лица, од кои четири деца,загинаа денеска во судир на автобус и камион во западниот дел на Словачка. Во несреќата, што се случила околу 13 часот во ...
| | веќе видена | слични

До несреќата дошло утрово пшри директен судар на автобус со камион. „Тринаесет лица загинаа, а 20 се повредени во несреќа во близина на местото  Нитријанска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Околу 300 припадници на Армијата за време на прогласената кризна состојба ќе бидат ангажирани во поддршка на полицијата за обезбедување на објектите согласно ...
сите 283 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите на јавноста по скандалозното интервју на премиерот Зоран Заев за БГНЕС. Меѓу сведоштвата на граѓаните, се најде и она на дипломатката ...
сите 119 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска денеска на прес-конференција на Владата го презентираше Предлог-буџетот за 2021 година на ...
сите 236 | | | веќе видена

Американскиот Стејт департмент денеска објави соопштение по повод Меѓународнот ден за борба против насилството врз жените, истакнувајќи дека пандемијата на ...
сите 143 | | | веќе видена

Нема никакви превирања во ДУИ вели министерот за надворешни работи Бујар Османи по информациите кои излегоа во јавноста дека Изет Меџити и неговото крило ќе ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Настрадаа 32 туристи во превртен автобус во Германија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: