Соопштени имињата на жртвите во камионот-ладилник, 10 од нив се виетнамски тинејџери

6 копии

Меѓу 39-те виетнамски жртви, чии тела беа пронајдени на 23 октомври во камион-ладилник во близина на Лондон, има десет тинејџери, соопшти денеска британската ...
| | веќе видена | слични
8 копии
3 копии

Останато

Да покажеме дека Куманово е македонски град, дека во Куманово живеат горди Македонци, дека овој град знае да се избори за она што му следува, за неговото ...
сите 490 | | | веќе видена

Бројот на новзаразени ќе се намалува, а на смртни случаи ќе се зголемува - вели доктор Харис Бабачиќ, лекар истражувач на каролинска институт во Шведска.
сите 39 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Соопштени имињата на жртвите во камионот-ладилник, 10 од нив се виетнамски тинејџери

Од:
До кого (е-маил):
Порака: