Трагедија во Ниш: Дете (7) падна од 12 кат на солитер, мајката другите деца ги носела во градинка

Во Ниш утрово се случи ужасна трагедија кога едно седумгодишно дете падна од тераса од 12. кат на солитер и загина на самото место. Како што српски Курир ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Во Хаџици, недалеку од Сараево во саботата навечер дошло до несреќа во која од удар ос струја загинало едно лице. Имено несреќата се случила кога музичарот ги ...
| | веќе видена | слични

Останато

Протестот на судската администрација повторно ги отвори прашањата за функционирањето и ефикасноста на македонското судство. Нивните барања добија јавна ...
сите 143 | | | веќе видена

Ништо не е сменето во ВМРО-ДПМНЕ ниту пак кај Христијан Мицкоски. Лаги, манипулации, лицемерен патриотизам, тоа е матрицата на ВМРО-ДПМНЕ. Токму поради ...
сите 265 | | | веќе видена

Проблемот со заостанатата жива во напуштениот погон за електролиза во ОХИС, која како индустриски отпад се уште ја загадува Скопската котлина, може да се реши ...
сите 131 | | | веќе видена

Полесна трговија, минување на стока без царини и чекање, патување без пасоши, полесно вработување во Србија, Македонија и Албанија за граѓаните на тие земји се ...
сите 239 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, заедно со секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски денеска оствари средба со амбасадорката на ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трагедија во Ниш: Дете (7) падна од 12 кат на солитер, мајката другите деца ги носела во градинка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: