Идеја од милион долари: Како инстант нудлите станале најголем јапонски изум на 20-тиот век

Најголемиот изум на Јапонците во 20-тиот век, како што тие самите велат, се инстант нудлите. Оваа храна настанала како одговор на недостиг на храна во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

 ГМ или работничка диета е осмислена од една успешна американска компанија уште во 1985 година, со цел да им помогне на вработените да изгубат тежина и со тоа ...
| | веќе видена | слични

Често користениот „ден за мамење“ е вообичаена тема во многу диети и популарната кетогена диета не е исклучок. Но, новите истражувања велат дека само една доза ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нутриционистот Џорџ Хамлин Вилијамс неколку години ги проучувал прехранбените навики на повеќе народи низ светот, во обид да извлече генерален заклучок која ...
| | веќе видена | слични

Нутриционистот Џорџ Хамлин Вилијамс ги проучувал прехранбените навики ширум светот и ја открил тајната на здравата исхрана. Со оглед на тоа што стапката на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Одлуката на Самитот на ЕУ за замрзнување на разговорите за проширувањето на Унијата, со што се одложи стартот на преговорите за членство со Северна Македонија ...
сите 119 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ која е навикната само на земање од граѓаните, денеска во Собранието повторно се обидува да го попречи носењето на Законот за минимална плата, но и ...
сите 238 | | | веќе видена

Во рамки на одржувањето на седницата, соопшти владината прес-служба, ќе има и министерски теренски активности. Министрите за транспорт и врски и за економија, ...
сите 99 | | | веќе видена

Со блокирањето на пристапните преговори на Северна Македонија и Албанија со Европската Унија францускиот претседател Емануел Макрон на Русија и ја отвори ...
сите 663 | | | веќе видена

Времето утре ќе биде облачно со врнежи од дожд и со повремено засилен југоисточен ветер. Пообилни врнежи на повеќе места ќе има во вечерните и ноќните ...
сите 242 | | | веќе видена

Тензично е во Боливија, а денес демонстранти го запалија „ковчегот на Ево Моралес“ кој синоќа се повлече од претседателската позиција. Повлекувањето го побара ...
сите 137 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Идеја од милион долари: Како инстант нудлите станале најголем јапонски изум на 20-тиот век

Од:
До кого (е-маил):
Порака: