Од декември сите ученици со посебни потреби во општина Центар ќе добијат образовни асистенти

Од декември во основните училишта во скопската општина Центар ќе бидат ангажирани образовни асистенти за сите деца со посебни потреби. Кога почна учебната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Советот на Општина Карпош на денешната седница со усвојување на одлуките за одобрување на финансиски средства на проекти од областа за заштита на животната ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Останато

Диего Марадона Јуниор, синот на легендарниот аргентински фудбалер Диего Армандо Марадона, веста за смртта на својот татко ја дознал во болница „Котуњо“ во ...
сите 189 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев по завршувањето на состанокот на Советот за безбедност истакна дека со воведување на кризна состојба на целата територија ...
сите 117 | | | веќе видена

Поранешната пратеничка и коалиционен партнер на Зоран Заев Лилјана Поповска од партијата ДОМ преку статус на Фејсбук пишува дека денешните изјави на Заев се ...
сите 105 | | | веќе видена

Македонската и бугарската влада се во постојан контакт и размена на идеи за изнаоѓање на можни решенија, кои ќе обезбедат европска иднина на земјава, со ...
сите 554 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од декември сите ученици со посебни потреби во општина Центар ќе добијат образовни асистенти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: