Еве зошто глутенот можеби не е лош во нашата исхрана

Новите истражувања покажуваат дека диета без глутен не е добра за цревата.Диета која го отфрла глутенот – протеин кој се наоѓа во намирници како што се леб, ...
| | веќе видена | слични

Благодарение на способноста на човекот за препознавање, тој може да памти илјадници лица кои ги среќава во современото социјално општество или на телевизија, ...
| | веќе видена | слични

Новата технологија може да открие дали некој неодамна користел хероин, дури иако ги измил рацете. Научниците веруваат дека новата технологија ќе им помогне на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Дводневната 11.средба на македонско-бугарската Мешовита комисија за историски и образовни прашања, вчера заврши без каков било напредок. По онлајн средбата ...
сите 200 | | | веќе видена

Излезе на виделина дека премиерот во заминување спрема нов пораз и продажба на идентитетот во исто време кога се колне во црвените линии и Македонија, ...
сите 263 | | | веќе видена

Заменик-помошник државниот секретар на САД за Европа и Евроазија, Метју Палмер, за „Гласот на Америка“ порача дека пристапниот процес за во ЕУ треба да се ...
сите 269 | | | веќе видена

Бројот на новзаразени ќе се намалува, а на смртни случаи ќе се зголемува - вели доктор Харис Бабачиќ, лекар истражувач на каролинска институт во Шведска.
сите 39 | | | веќе видена

Министерство за надворешни работи на Данска ги демантира вестите дека го поддржува ветото на Бугарија за почеток на пристапните преговори на Македонија со ЕУ, ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еве зошто глутенот можеби не е лош во нашата исхрана

Од:
До кого (е-маил):
Порака: