ВНИМАНИЕ: Маестрален крадец пустоши низ Карпош!- ако имате ваква брава веднаш сменете ја

Технички софистициран крадец пустоши низ станови во скопската општина Карпош. Во изминатите два месеца мета му биле повеќе од 30 станови. Влегувал и си ...
| | веќе видена | слични

Шеесет и седумгодишниот Љубиша Пајиќ веќе 5 години поминува низ вистинска голгота. Тој може да остане без покрив над главата. Купил стан во 2014 година, го ...
| | веќе видена | слични

Останато

Изнаоѓање на оптимално решение во согласност со бизнис заедницата – ова ќе се правело во следните 36 месеци за колку што е одложена имплементацијата на ...
сите 265 | | | веќе видена

Претседателот на Европскиот парламент, Дејвид Сасоли, вчера ја заврши дводневната посета на Македонија со охрабрувачки говор пред пратениците во Собранието ...
сите 162 | | | веќе видена

Деценија и половина ние сме подготвени со сите тимови, во сите 35 поглавја да се справиме со сите принципи и стандарди на Европската унија. Немаме никаква ...
сите 935 | | | веќе видена

Во рамки на кампањата „Разговори за Обнова на Македонија – Проблеми, решенија и програма“ во Крушево, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски им порача на ...
сите 201 | | | веќе видена

Нина Ангеловска, министерката за финансии, синоќа во своето гостување во емисијата „Што не е јасно?“ на ТВ Алфа рече дека за следната година нема да се ...
сите 54 | | | веќе видена

Платите на вработените во основното, средното и високото образование ќе се зголемат за 10% веќе од први јануари. Министерот Адеми, по средбата изјави дека ова ...
сите 163 | | | веќе видена

Министерот за култура Хусни Исмаили и градоначалникот на општина Боговиње Албион Џемаили поставија камен-темелник за изградба на дом за култура во селото ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВНИМАНИЕ: Маестрален крадец пустоши низ Карпош!- ако имате ваква брава веднаш сменете ја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: