ПАЗЕТЕ ОД КОГО КУПУВАТЕ СТАН: Заради нотарска грешка и долг на инвеститорот овој скопјанец може да остане на улица

Шеесет и седумгодишниот Љубиша Пајиќ веќе 5 години поминува низ вистинска голгота. Тој може да остане без покрив над главата. Купил стан во 2014 година, го ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Град Скопје ги извести граѓани дека во согласност со одредбите од Законот за даноците на имот за присилна наплата (Сл.весник број 61/2004….23/2016), ja ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Град Скопје ги предупредува граѓаните дека ќе следуваат блокада на сметките на граѓаните, фирмите и другите субјекти кои не го исплатиле заостанатиот годишен ...
| | веќе видена | слични

Градските власти им укажуваат на сите даночни и таксени обврзници кои имаат заостанати и неплатени долгови да ги подмират. Град Скопје ги информира граѓаните ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Јавното претпријатие „Водовод и канализација“ ја известува јавноста и граѓаните на град Скопје, дека спроведувањето на одлуката донесена од Управниот одбор за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ова како што го тера власта ова не е попис, туку попишување на државјаните на Македонија, луѓето кои што имаат македонско државјанство. И без разлика колку ...
сите 455 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со потпретседателот Александар Николоски во рамките на својата регионална дипломатска иницијатива ...
сите 184 | | | веќе видена

Амбасадорот на Чешката Република, Мирослав Томан денеска рече дека ќе треба да се причекаат насоките од Европската комисија за тоа како и колку вакцини ќе ...
сите 287 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПАЗЕТЕ ОД КОГО КУПУВАТЕ СТАН: Заради нотарска грешка и долг на инвеститорот овој скопјанец може да остане на улица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: