Дивите депонии кај Визбегово и околу обиколницата секојдневно се во пламен

Пожарна Скопје објави видео од скопската обиколница во околината на Визбегово, каде речиси секој ден инервенираат најчесто на запалени диви депонии, но и во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

 Сообраќајот ќе биде пренасочен по околната улична мрежа. Град Скопје информира дека посочената делница ќе биде затворена за сообраќај 24 часа. Градските ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Град Скопје информира дека денеска ќе продолжи асфалтирањето на дел од улицата „Бихаќка” и улицата „Црниче”, на потегот од улицата „Фредерик Шопен” до ...
| | веќе видена | слични

Ретко која институција во Скопје нема проблем со паркирање, но се чини дека никаде не е таков хаос за паркинг како што е на комплексот клиники. Сепак, ниту тоа ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

На снимките се слуша како тој бара контакт со Вице Заев, брат на премиерот Зоран Заев и вели дека ако не се заврши работата, „ќе крварат сите“. „Ако треба крв, ...
сите 673 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 482 | | | веќе видена

Полицијата уапсила десет лица утринава на повеќе локации во Ѓорче Петров, Арачиново, Грчец, Чаир, Визбегово, Бардовци, Студеничани и Центар, а дел од уапсените ...
сите 173 | | | веќе видена

Денес караванот „Обнова на Македонија“ се наоѓа во Дебар на отворени и директни средби и разговори со граѓаните на Дебар и жителите на околните села. Токму ...
сите 243 | | | веќе видена

Додека енергијата на Месечината во Овен се движи директно, се движиме во квадратот на Сонцето и Нептун, што ни дава сосема поинаква насока. Затоа и ...
сите 113 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев најави ревидирање на Законот за јазици во согласност со забелешките на Венецијанската комисија. „Законот за јазици ќе биде ревидиран, а ...
сите 103 | | | веќе видена

По масовниот протест од минатата недела, членови и поддржувачи на локалната иницијатива Fridays for future и овој петок се собраа да продискутираат за ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дивите депонии кај Визбегово и околу обиколницата секојдневно се во пламен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: