Недела на јапонски филм

Тринаесетото издание на „Неделата на јапонски филм“ ќе биде отворена на 29 октомври со филмот . „Гласот на учителот“.Оваа година филмската недела за прв ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
2 копии
2 копии
3 копии

Филмови, дебати, работилници посветени на медиумите и новинарството во дигиталната ера ќе може да проследи публиката на третото издание на Истражувачкиот ...
| | веќе видена | слични

Филмови посветени на истражувачкото новинарство и други медиумски трендови, како и бројни дебати, работилници и говорници од Македонија и странство нуди ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Документарниот филм „Театарот во Скупи“ ја имаше својата интернационалната премиера на 30-то издание на реномираниот Меѓународен фестивал на археолошки ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии
повеќе

Останато

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, преку ФБ одговори на нападите од дополнителната заменичка министерка Петровска.- Во однос на денешното интервју за ...
сите 223 | | | веќе видена

Податоците за здравствената состојба на пациентите никако не смеаат да се коментираат јавно, а тоа ќе се случи во судницата, откако беше побарано на рочиштето ...
сите 270 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со генералниот секретар Љупчо Николовски и претседателот на Комисијата за надворешни работи на СДСМ, Едмонд Адеми се ...
сите 242 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 86 | | | веќе видена

Германскиот голман Андреас Волф беше фантастичен во првиот период со девет интервенции од кои три од седум метри (два му одбрани на Хорват и еден на Карачиќ) и ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Недела на јапонски филм

Од:
До кого (е-маил):
Порака: