25 илјади евра од Град Скопје за настраданите во земјотресот на Хаити

2 копии
2 копии

Американскиот државен секретар Хилари Клинтон во сабота ќе престојува во посета на Хаити заедно со првиот човек на американската агенција за меѓународен ...
| | веќе видена | слични

Генералниот секретар на Обединетите нации Бан Ки-мун утре ќе допатува во Хаити, за да ја искаже својата солидарност со народот погоден во земјотресот што во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Доналд Трамп стана првиот американски претседател во историјата на државата против кого двапати во еден мандат е спроведен процес на импичмент откако ...
сите 584 | | | веќе видена

Она што се случи денеска во Вевчани, еден карневал кој е традиција веќе 1400 години, кој не бил забранет ниту во Османлиско време ниту во било која окупација, ...
сите 216 | | | веќе видена

По денешните нереди и контроверзии врзани за традиционалниот Вевчански карневал, на фејсбук профилот „Мое Вевчани“ се огласија Василичарите со свое официјално ...
сите 96 | | | веќе видена

Асоцијацијата на специјализанти и млади лекари упати жестоки критики по фамата која настана во јавноста за употребата на лекот Ивермектин, кој прво беше ...
сите 160 | | | веќе видена

Амад Диало официјално беше презентиран како фудбалер на Манчестер јунајтед по комплетирањето на трансферот од 37 милиони фунти од Аталанта, добивајќи го бројот ...
сите 135 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

25 илјади евра од Град Скопје за настраданите во земјотресот на Хаити

Од:
До кого (е-маил):
Порака: