Шри Ланка: За последиците од нападот одговорен е шефот на тајната служба

Парламентарната комисија на Шри Ланка заклучи дека шефот на државната разузнавачка служба Ниланта Јајавардена е одговорен за грешките при работата, што ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Останато

Обвинителката Вилма Рускоска не се сеќава дали ги погледнала снимките од безбедносните камери во домот на Бојан Јовановски алијас Боки 13, кои е логично да ја ...
сите 410 | | | веќе видена

Тој беше единствениот за кој ЈО бараше притвор, но Судија на претходна постапка на лицето му  определил само мерки на претпазливост, информираат од ОЈО и ...
сите 195 | | | веќе видена

Додека пак вицепремиерот Бујар Османи останува на ставот дека нема потреба од измени на законот и дека следниот чекор треба да биде изградба на капацитети за ...
сите 115 | | | веќе видена

Христијан МИЦКОСКИ Изборот е едноставен, или Заев прифаќајќи ги амандманите на законот за јазици ќе го почитува правото и Уставот, или ќе продолжи да биде ...
сите 165 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 300 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шри Ланка: За последиците од нападот одговорен е шефот на тајната служба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: