Плимонт – економично, еколошко и безбедно решение за вашиот автомобил

2 копии
14 копии
2 копии
3 копии
4 копии

На денешната владина седница е разгледан и усвоен е новиот текст на информацијата за давање согласност за користење буџетски средства во наредни три години на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Како уште една дополнителна мерка за справување со аерозагадувањето, Владата на денешната седница ја разгледа и усвои програмата за субвенционирање дел од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Генералниот секретаријат на Владата на денешната седница информира за уште една успешна и целосно завршена постапка за отстранување опасни и експлозивни ствари ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Владата на Република Северна Македонија на денешната 160-та редовна седница донесе Одлука за одобрување на 60.000.000 денари од Буџетот за 2019 година за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Но, освен пораките за поддршка дека процесот за Македонија и Албанија останува жив, на денешниот Совет на општи работи не се очекуваат никакви формални ...
сите 563 | | | веќе видена

Почитувана министерке за правда, Рената Дескоска,Сведоци сме на време кога во други области од јавната администграција, штрајкот и заканите со штрајк за ...
сите 142 | | | веќе видена

-Сакаме да има многу добар Закон за јавно обвинителство и многу добар систем што ќе работи во интерес на граѓаните, а тоа значи – кога некој ќе направи ...
сите 168 | | | веќе видена

Тимчо Муцунски меѓународниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ на гостување на „Слободна ТВ“ истакна дека постои паралелизам и недостаток на координација во нашите ...
сите 57 | | | веќе видена

Се сомневаме дека хемикалиите кои се останати во Охис не се уништуваат туку се препакуваат и се препродаваат, обвинија денеска поранешните вработени во ...
сите 78 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ минатата седмица загуби од Роџер Федерер на завршниот мастерс во Лондон и поради тоа остана без првото место на АТП листата. Публиката во Лондон ...
сите 233 | | | веќе видена

– Поради постоење основи на сомнение дека сториле казнено дело „спречување службено лице во вршење службено дејствие“, полициската станица од Кичево поднесе ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Плимонт – економично, еколошко и безбедно решение за вашиот автомобил

Од:
До кого (е-маил):
Порака: