Трамп се откажа, самитот на Г7 нема да се одржи во неговиот клуб

8 копии
10 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека за време на претседателскиот мандат можел да заработи меѓу две и пет милијарди долари. – Да сум повторно во ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави во понеделникот дека можел да заработи помеѓу 2 и 5 милијарди американски долари за време на неговиот ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави во понеделникот дека во текот на досегашниот мандат можел да заработи меѓу две и пет милијарди долари, но дека ...
| | веќе видена | слични

Сиднеј – Австралиската авиокомпанија „Квантас“ успешно го заврши најдолгиот непрекинат лет од Њујорк до Сиднеј, превезувајќи 50 патници и членови на екипажот. ...
| | веќе видена | слични

Првиот човек на Соединетите Американски Држав, претседателот Доналд Трамп, ненадејно го промени курсот на своите тенденции и најави дека економскиот самит на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Почитувана министерке за правда, Рената Дескоска,Сведоци сме на време кога во други области од јавната администграција, штрајкот и заканите со штрајк за ...
сите 142 | | | веќе видена

Влатко Стојановски имаше одлично деби во националниот дрес и во дебитантскиот настап против Австрија, го даде и првиот гол. Стојановски на дуелот во Виена ...
сите 215 | | | веќе видена

Никола Груевски крадеше од граѓаните и од пензионерите, а Мицкоски сака да го прави истото. Денес Мицкоски е против раст на минималната плата и е против раст ...
сите 213 | | | веќе видена

Првата тура повратни пари од данокот за додадена вредност кај граѓаните кои скенираа фискални сметки во рамки на проектот „Мој ДДВ“, во вкупен износ од 3 ...
сите 53 | | | веќе видена

Факт е дека Македонија изгуби три години со Зоран Заев и оваа Влада, три изгубени години се неповратни за граѓаните затоа што зборовите на Зоран Заев беа дека ...
сите 74 | | | веќе видена

Земјите-членки кои се двоумат за проширување на Европската Унија треба да стравуваат да не ги оттурнат од себе најблиските партнери – оваа порака од Скопје ја ...
сите 163 | | | веќе видена

Работна средба на Асоцијацијата на странски компании со технолошки напредно производство со премиерот Заев и економскиот тим на Владата на РСМ Асоцијацијата на ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трамп се откажа, самитот на Г7 нема да се одржи во неговиот клуб

Од:
До кого (е-маил):
Порака: