Трамп загубил две до пет милијарди долари откако е претседател, но не му е гајле


Американскиот претседател Доналд Трамп изјави во понеделникот дека во текот на досегашниот мандат можел да заработи меѓу две и пет милијарди долари, но дека ...
| | веќе видена | слични

Последните докази дадени пред судот само ја потврдуваат приказната на републиканката Самер Зервос, која го обвини американскиот претседател за сексуален напад. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Самер Зервос, републиканка која го обвини Доналд Трамп за сексуален напад во 2007 година, вчера презентираше нови информации во поднесок до судот со цел да ги ...
| | веќе видена | слични

Самер Зервос, поранешна натпреварувачка во телевизиското реално шоу „Апрентис“, на американскиот претседател Доналд Трамп, денеска претстави доказ пред судот ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека за време на претседателскиот мандат можел да заработи меѓу две и пет милијарди долари. – Да сум повторно во ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави во понеделникот дека можел да заработи помеѓу 2 и 5 милијарди американски долари за време на неговиот ...
| | веќе видена | слични

Останато

На новинарското прашање „Заев вели дека по промената на владата може да дојде до престанок на случаите на СЈО“, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вели ...
сите 344 | | | веќе видена

Кристал Ив Бровит која има 21 година и е од Мелбурн, е првата идентификувана жртва од вулканот во Нов Зеланд. 21-åriga Krystal Eve Browitt första officiella ...
сите 146 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска негираше дека имал редовни контакти со обвинетиот Бојан Јовановски во случајот „Рекет“. – Службени ...
сите 219 | | | веќе видена

Анализата што ја направи Демократскиот сојуз, недвосмислено потврдува дека поделбата на шест изборни единици единствено е во корист на шестата единица каде со ...
сите 152 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 120 | | | веќе видена

Масовната посетеност докажа дека СДСМ е партија што ги обединува граѓаните и води напред. Над 10.000 граѓани, Македонци, Албанци, Турци, Срби, Власи, Роми, ...
сите 98 | | | веќе видена

Бизнисменот Орце Камчев, кој се јавува како главен сведок во случајот „Рекет“, потврдува дека негов е гласот што се слуша на аудио-снимките кои се појавија во ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трамп загубил две до пет милијарди долари откако е претседател, но не му е гајле

Од:
До кого (е-маил):
Порака: