ОГРОМНИ ЗАДОЛЖУВАЊА НА ВЛАДАТА: Ни по два века од сега, НЕМА ДА МОЖЕ ДА СЕ ОДГЛАВИМЕ

Задолжувањата на владата продолжуваат со засилено темпо. Имено, огромен број на задолжувања се случуваат секој месец додека капитални инвестиции нема. Така ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Универзитетскиот професор Трајко Славески во емисијата „Што не е Јасно“ кој потенцираше дека државата треба да направи 10 годишна економска стратегија која би ...
| | веќе видена | слични

На телевизија Алфа во емисијата „Што не е јасно“ гостуваше членот на извршниот комитет на ВМРО ДПМНЕ и универзитетски професор Трајко Славески кој кажа дека ...
| | веќе видена | слични

Владата во заминување, наредната недела ќе се задолжи за нови 41 милион евра. Задолжувањето е објавено на официјалната страна на Народна банка на Република ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ВО ГОДИНАТА КОГА Е ИЗВЕСНО ЧЛЕНСТВОТО ВО НАТО, ИСТОРИСКИ НАЈНИСКО НИВО НА ИНВЕСТИЦИИ! Се шетаа по трибини убедувајќи го народот дека членството во НАТО ќе ни ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Владата и Министерството за финансии до крајот на годината треба по основ на камати и главнини да врати долг од 8 милијарди и 860 милиони денари, односно нешто ...
| | веќе видена | слични

Во изјава за новинската агенција В4 , потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски вели дека очекува голема победа на ВМРО-ДПМНЕ на претстојните избори, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Центарот за комуникации со јавноста имаше соопштение, ниту ќе додадам, ниту ќе одземам нешто од соопштението. Оваа генерација има одговорност да ја внесе ...
сите 460 | | | веќе видена

Дојде времето кога треба да се протестира, за утре да не биде предоцна. Граѓаните на Република Македонија се обединуваат против Заев, против негаторите на ...
сите 361 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 52 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 437 лица сомнителни и ...
сите 544 | | | веќе видена

Смртта на Диего Армандо Марадона го потресе фудбалскиот свет, а бројните „ѕвезди“ на овој спорт секојдневно испраќаат пораки со кои ја величаат аргентинската ...
сите 318 | | | веќе видена

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 169 | | | веќе видена

Новинарот Џеф Мејсон го испровоцира Доналд Трамп со прашањето дали ќе го признае Џо Бајден за претседател.„Ќе биде тешко да се признае неговата победа, бидејќи ...
сите 197 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 3084 тестирања, а регистрирани се 1093 нови случаи на ковид-19 и тоа 431 во Скопје, 57 во Куманово, Дебар-14, Штип-41, ...
сите 364 | | | веќе видена

Барселона утре ја отвора неделната програма во Примера во натпревар против Осасуна на домашен терен, средба која Куман ја окарактеризира како добра шанса да се ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОГРОМНИ ЗАДОЛЖУВАЊА НА ВЛАДАТА: Ни по два века од сега, НЕМА ДА МОЖЕ ДА СЕ ОДГЛАВИМЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: