ОГРОМНИ ЗАДОЛЖУВАЊА НА ВЛАДАТА: Ни по два века од сега, НЕМА ДА МОЖЕ ДА СЕ ОДГЛАВИМЕ

Задолжувањата на владата продолжуваат со засилено темпо. Имено, огромен број на задолжувања се случуваат секој месец додека капитални инвестиции нема. Така ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Универзитетскиот професор Трајко Славески во емисијата „Што не е Јасно“ кој потенцираше дека државата треба да направи 10 годишна економска стратегија која би ...
| | веќе видена | слични

На телевизија Алфа во емисијата „Што не е јасно“ гостуваше членот на извршниот комитет на ВМРО ДПМНЕ и универзитетски професор Трајко Славески кој кажа дека ...
| | веќе видена | слични

Владата во заминување, наредната недела ќе се задолжи за нови 41 милион евра. Задолжувањето е објавено на официјалната страна на Народна банка на Република ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ВО ГОДИНАТА КОГА Е ИЗВЕСНО ЧЛЕНСТВОТО ВО НАТО, ИСТОРИСКИ НАЈНИСКО НИВО НА ИНВЕСТИЦИИ! Се шетаа по трибини убедувајќи го народот дека членството во НАТО ќе ни ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Владата и Министерството за финансии до крајот на годината треба по основ на камати и главнини да врати долг од 8 милијарди и 860 милиони денари, односно нешто ...
| | веќе видена | слични

Во изјава за новинската агенција В4 , потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски вели дека очекува голема победа на ВМРО-ДПМНЕ на претстојните избори, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Изнаоѓање на оптимално решение во согласност со бизнис заедницата – ова ќе се правело во следните 36 месеци за колку што е одложена имплементацијата на ...
сите 270 | | | веќе видена

Претседателот на Европскиот парламент, Дејвид Сасоли, вчера ја заврши дводневната посета на Македонија со охрабрувачки говор пред пратениците во Собранието ...
сите 167 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОГРОМНИ ЗАДОЛЖУВАЊА НА ВЛАДАТА: Ни по два века од сега, НЕМА ДА МОЖЕ ДА СЕ ОДГЛАВИМЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: