Убиен дилер со девизи во Куманово

Педесет и шест годишен кумановец во среда бил пронајден мртов, а на неговата глава се забележани повреди од удар со тврд предмет, соопштуваат од МВР. Според ...
| | веќе видена | слични

Останато

Сите точки од Договорот за добрососедство со Северна Македонија станаа жртва на историскиот спор на т.н. историска комисија, смета Андреј Врабчев од бугарската ...
сите 688 | | | веќе видена

Вечерва и Берово го дигна својот гласт против власта која што по секоја цена и на штета на Република Македонија се обидува да постигне со Бугарија.Беровчани ...
сите 299 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се регистрирани се 946 нови случаи на ковид-19, 789 оздравени пациенти, додека починати се 33 ...
сите 573 | | | веќе видена

„Тоа што осудениот Владо Бучковски кој го ослободи Врховен суд преговара со Бугарија е вовед во ново апокалиптично сценарио“, порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, ...
сите 138 | | | веќе видена

Најавата дека итно ќе се стави на располагање за пациентите од вториот бран на пандемијата, за новиот ковид Центар кај Стара Систина и по 11 дена ...
сите 497 | | | веќе видена

Лигата на шампиони е натпреварување кое се формираше во 1992 година, а е наследник на славниот Куп на европски шампиони. Натпреварувањето кое го има епитетот ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Убиен дилер со девизи во Куманово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: