Кој е просечниот животен век на луѓето и зошто не живееме подолго?

 Знаевте ли дека во поголемиот дел од изминативе два века, животниот век на луѓето се зголемувал, и тоа со навистина брзо темпо? Во минатото, односно во текот ...
| | веќе видена | слични

Старите добри времиња навистина постоеле и луѓето биле најсреќни во 20-тите години на минатиот век, открива истражување кое тврди дека успеало да ги измери ...
| | веќе видена | слични

 Веројатно на континентите на Земјата им обрнуваме поамлку внимание отколку што треба. Мислевте дека постојат само 7 континенти? Изгледа дека овој одговор ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерството за внатрешни работи презема стандарди полициски оперативни мерки и активности, коментираат од МВР во врска со обвинувањата кои ги упати ...
сите 130 | | | веќе видена

Би потсетил дека ВМРО-ДПМНЕ имаше три барања по однос на овие протести, првото барање да се снижи цената на струјата која што е навистина скапа во однос на ...
сите 189 | | | веќе видена

Билатералните проблеми не треба да бидат дел од преговарачката рамка за проширување на Европската Унија, смета германската амбасадорка во земјава, Анке ...
сите 400 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче во врска со враќањето на дел од хронично болните лица на работа изјави дека мерките се добро проценети и анализирани пред ...
сите 106 | | | веќе видена

Данска вчера регистрира најголем дневен број на заразени од почетокот на пандемијата на коронавирусот – 589, соопшти Данскиот здравствен институт. Според ...
сите 423 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кој е просечниот животен век на луѓето и зошто не живееме подолго?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: