Франција против старт на преговори поради реформата на СЈО


10 копии

Празничен оптимизам на власта, иако Франција најави одложување на почетокот на преговорите поради тоа што сака јасна методологија за начинот како да се ...
| | веќе видена | слични

Идниот директор на сè уште неотворениот Македонски центар во Тирана, Албанија, не гледа ништо вознемирувачко во Декларацијата на бугарскиот парламент со која ...
| | веќе видена | слични

Франција смета дека Преспанскиот договор е од огромна историска важност, но дека тоа „нема никаква поврзаност со процесот на проширување“. „За нас Преспа нема ...
| | веќе видена | слични

Останато

По недобивањето датум за преговори со ЕУ, дел од Преспанскиот договор веќе не важи. Според член 1 став 10 од овој Договор, во случај на непочнување преговори ...
сите 537 | | | веќе видена

ЕУ рече, па порече, Македонија не губи надеж. Кого најмногу го пече шамарот на недовербата? Направи ли Заев се што требаше за датумот? Дали Макрон ја прокоцка ...
сите 687 | | | веќе видена

Со тоа преостануваат уште ратификации од уште само 4 земји членки, до официјално пристапување во НАТО.  Република Северна Македонија е на прав пат. Се ...
сите 164 | | | веќе видена

Откако Македонија не доби датум за преговори со ЕУ, колаиционите партнери на СДСМ и Заев почнаа да го напуштаа бродот што тоне. Тие почнале да преминуваат во ...
сите 771 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во денешното интервју за порталот Слободен печат, нагласи дека барал од лидерите на останатите политички партии ...
сите 205 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Франција против старт на преговори поради реформата на СЈО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: