Демолиран Споменикот на Децата бегалци во „Жена парк“

Непознати вандали комплетно ја оштетиле плочата на соменикот на Децата бегалци во паркот „Жена Борец“ посветен на егзодусот на над 20.000 деца – жртви од ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Споменикот на децата бегалци во Жена Борец вчера осамна искршен и паднат во фонтаната.Изминатово утро за сега непознати вандали комплетно ја оштетиле плочата ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ најостро го осудува демолирањето на споменикот, кој претставува симбол за сеќавање на една голгота на македонскиот народ во минатото. Овој споменик ...
| | веќе видена | слични

Сојузот на здруженијата на Македонците и децата бегалци од Егејскиот дел на Македонија - МАКЕДОН најостро го осудува вандализмот од засега непознат сторител ...
| | веќе видена | слични

Останато

ЕУ рече, па порече, Македонија не губи надеж. Кого најмногу го пече шамарот на недовербата? Направи ли Заев се што требаше за датумот? Дали Макрон ја прокоцка ...
сите 483 | | | веќе видена

Европскиот совет без договор за датум за почеток на преговори со Северна Македонија и Албанија. Првите луѓе на Советот и Комисијата во Брисел со разочарување ...
сите 368 | | | веќе видена

Откако Македонија не доби датум за преговори со ЕУ, колаиционите партнери на СДСМ и Заев почнаа да го напуштаа бродот што тоне. Тие почнале да преминуваат во ...
сите 771 | | | веќе видена

Во домот на култура „Марко Цепенков“ во Прилеп во 13 часот ќе се одржи настан по повод Денот на македонската револуционерна борба, а ќе се обрати претседателот ...
сите 282 | | | веќе видена

На 23.10.2019 годинa во 00.45 часот на крстосницата од улиците „Народни херои“ и „Ѓорѓи Димитров“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило ...
сите 278 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Демолиран Споменикот на Децата бегалци во „Жена парк“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: