ПОТВРДЕНО: Партијата на Албин Курти и ДСК со заедничко владеење

Лидерот на Движењето Самоопределување, Албин Курти денеска се сретна со кандидатката на Демократксиот сојуз на Косово, Вјоса Османи за премиер, како и со ...
| | веќе видена | слични

Српскиот претседател Александар Вучиќ со твите му се „заблагодари“ на британскиот амбасадор во Косово, Николас Абот, реагирајќи на објаснувањето на дипломатот ...
| | веќе видена | слични

Јас сум свесен за притисоците што ги доживуваат Србите од Косово од паралелните структури на Србија на Косово, од кои едната е „Српска листа“, но српската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Косовските власти стравувале дека руски служби би можеле да го искористат фудбалскиот натправевар помеѓу Косово и Црна кој се игра вечерва во Приштина за ...
| | веќе видена | слични

Информацијата дека Русите со дрон ќе го прекинат натпреварот помеѓу Косово и Црна Гора, ја заобиколи цела Европа. Тамошните медиуми информирале дека на ...
| | веќе видена | слични

По победата на неговата партија, Самоопределување, во последните предвремни парламентарни избори во Косово, медиумите го следат Албин Курти скоро во секој ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Нова истрага и објавување на сите досегашни докази кои до сега се држани во тајност. Ова е ставот и заложбата на лидерот на Движењето Самоопределување, Албин ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Франција не е против започнување преговори за членство во ЕУ со Македонија и Албанија, но потребно е да се исполнат два услови, кои се многу важни прашања – за ...
сите 435 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ и премиер, Зоран Заев, во тек на предизборната кампања на митинг одржан во Општина Илинден на собраните симпатизери им порача дека доаѓа ...
сите 607 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел на крајот на Самитот во Брисел изрази дека немало консензус меѓу лидерите на ЕУ за отворање пристапни преговори со Северна ...
сите 456 | | | веќе видена

Како што пишува новинарот Жерардо Фортуна , продолжението на разговорите за проширување на ЕУ денеска не е на агендата на лидерскиот самит иако беа спомненати  ...
сите 492 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПОТВРДЕНО: Партијата на Албин Курти и ДСК со заедничко владеење

Од:
До кого (е-маил):
Порака: