Прогласени победниците во екипна конкуренција на ИТТФ турнирот во Скопје

4 копии

Со свечената церемонија на доделувањата на медалите на најдобрите во конкуренција на тимови заврши вториот ден од пинг-понгарскиот ИТТФ турнир во Скопје.Во ...
| | веќе видена | слични

„Слободен печат“ направи ексклузивно интервју со Андреа Нисева која годинава имаше учество на 10 турнири од кои девет на меѓународната сцена, со девет први ...
| | веќе видена | слични

Изминатиот викенд четири борачи на БК „Олимпија“ Штип учествуваа на меѓународниот турнир „Станка Златева“ во Сливен. Боречкиот клуб „Олимпија“ успеа да освои ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Машката кошаркарска јуниорска репрезентација (до 18 години) викендот што измина го освои првото место на пријателски турнир во Шумен, Бугарија.На првиот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

На овој турнир, освен борачите од БК Балканец, имаше и борачи од Ерменија и сите клубови во грчко-римски стил од Бугарија. Борачите на БК Балканец ги постигнаа ...
| | веќе видена | слични

Со свечената церемонија на доделувањата на медалите на најдобрите во конкуренција на екипи, заврши вториот ден од Челенџ-пингпонгарскиот турнир во Скопје. Во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ПРЕЗЕНТИРАНА ПЛАТФОРМАТА ЗА ОНЛАЈН НАСТАВА Националната платформа за онлајн настава денеска ја презентираше министерката за образование и наука, Мила Царовска, ...
сите 92 | | | веќе видена

Во тетовско продолжуваат протестите против поскпапувањето на струјата. Попладнево протестите се проширија и во руралните средини како Челопек, Општина ...
сите 251 | | | веќе видена

Македонскиот бизнис е веќе на колена, а народот со 40.000 нови невработени, може да се каже дека, веќе живее на вересија. Владата најави нов, четврт пакет ...
сите 99 | | | веќе видена

Вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров оценува дека Меморандумот на Бугарија во определни делови е многу навредилив и дефинитивно не е во функција ...
сите 158 | | | веќе видена

Учебната година ќе започне без КОВИД-19 скрининг на наставниците, професорите и учениците. А, бројката на заразени во државата рапидно и неконтролирано расте. ...
сите 233 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прогласени победниците во екипна конкуренција на ИТТФ турнирот во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: