КАЛЕНДАР НА МПЦ: Денеска е Св. маченик Калистрат и 49-те негови другари

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 27 септември. Денеска е Св. маченик Калистрат и 49-те негови другари. Овој Калистрат беше од старата ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 2 октомври. Светите маченици Давид и Константин Христијански кнезови од Аргвент. Беа осудени на смрт ...
| | веќе видена | слични

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 2 октомври. Денеска е Св. свештеномаченик Кипријан и маченица Јустина. Овој Кипријан, што се слави ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Комисијата за заразни болести на денешниот состанок не донела одлука дали во основните училишта ќе профункционира целодневен престој за децата кои физички ќе ...
сите 408 | | | веќе видена

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 16780, бројката на оздравени пациенти е 13949, на починати е ...
сите 377 | | | веќе видена

Поминаа два дена откако Врховниот суд ја потврди четиригодишната затворска казна за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска и во ...
сите 153 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 57 | | | веќе видена

Српскиот министер за надворешни работи Ивица Дачиќ изјави денеска, по повод барањето на претседателот на Македонија Стево Пендаровски до Вселенскиот патријарх ...
сите 35 | | | веќе видена

Пратениците од БЕСА кои во Собранието влегоа преку листите на СДСМ денеска преку допис го известиле собранискиот претседател Талат Џафери дека дека ќе ...
сите 131 | | | веќе видена

Вил Мирзајанов е еден од научниците кои учествувале во тајниот советски програм за создавање на нервниот отров „новичок“, а тој сега дополнително ѝ стана ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КАЛЕНДАР НА МПЦ: Денеска е Св. маченик Калистрат и 49-те негови другари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: