Дескоска: Праксата за “телефонско правораздавање” мора да остане зад нас


6 копии

Денеска во Врховниот суд на Република Северна Македонија се одржа Свечената церемонија по повод доделувањето на уверенијата на VI генерација завршени кандидати ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Директорката на Академијата за судии и јавни обвинители „Павел Шатев“ Наташа Гебер Дамјановска денеска изјави дека Комисијата, вработени во Академијата и таа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Директорката на Академијата за судии и јавни обвинители „Павел Шатев“, Наташа Габер – Дамјановска денеска на свечена церемонија во Врховниот суд им ги додели ...
| | веќе видена | слични

Доделени дипломите на 37-те завршени кандидати за судии и јавни обвинители Директорката на Академијата за судии и јавни обвинители „Павел Шатев“, Наташа Габер ...
| | веќе видена | слични

Бидете независни и потчинети само на законите! Не слушајте ничии инструкции и не дозволувајте ничие незаконито влијание, ниту од законодавната власт, извршната ...
| | веќе видена | слични

И дека не се фаворизираат одредени кандидати за слушатели на почетна обука. -На јавниот оглас на Академијата за судии и јавни обвинители „Павел Шатев" за прием ...
| | веќе видена | слични

Директорката на Академијата за судии и јавни обвинители Наташа Габер-Дамјановска денеска им ги додели дипломите на 37-те дипломирани кандидати кои ќе бидат ...
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот Заев иако е оптимист за позитивен епилог, оценува дека последниот збор ќе го имаат лидерите од земјите членки на ЕУ на Советот во Брисел во четврток ...
сите 887 | | | веќе видена

Управата за јавни приходи најави кривични пријави против три правни субјекти кои директно или индиректно се поврзани со првообвинетиот во „Рекет“ Бојан ...
сите 320 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 218 | | | веќе видена

Шансите за пласман на ЕП 2020 низ квалификациите се теоретски, но Македонија има обезбедено место во полуфиналето на Лигата на нациите, лига Д, од каде што ...
сите 283 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 56 | | | веќе видена

Еве ги резултатите од вчерашните натпревари во Бизнис Лигата на Македонија. ЕВН со убедлива игра до победа над Пекабеско Пекабеско 1-9(0-5) ЕВН Пекабеско: ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дескоска: Праксата за “телефонско правораздавање” мора да остане зад нас

Од:
До кого (е-маил):
Порака: