Утврден Предлог – законот за субвенционирање придонеси за раст на платите во приватниот сектор

6 копии

Владата на вчерашната седница го утврди текстот на Предлог – законот за субвенционирање на придонесите од задолжително социјално осигурување поради зголемување ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Вработени во „Охис“ ја блокираа улицата пред Собранието. Бараат исплата на 24 неисплатени плати. Велат дека протестираат секој вторник и петок, дури не им ...
| | веќе видена | слични

Комората од северо-западна Македонија е задоволна од текстот на предлог-законот за субвенционирање на придонесите од задолжително социјално осигурување, иако ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Владата на седница ја разгледа и усвои информацијата за покачување на платите во основното, средното, високото образование и во науката во за 10 проценти ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во насока на остварување на стратешките цели на Владата за заштита на животната средина, на вчерашната владина седница е разгледана и усвоена информацијата за ...
| | веќе видена | слични

На вчерашната 158 седница, Владата на Република Македонија го утврди текстот на Предлог - законот за субвенционирање на придонесите од задолжително социјално ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Семејните компании на Зоран Заев вртат над 56 милиони евра годишно. Тоа се 56 милиони причини и сомнежи за корупција.Се додека на јавна функција се политичари ...
сите 223 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 39 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Утврден Предлог – законот за субвенционирање придонеси за раст на платите во приватниот сектор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: