Моќна претсмртна порака: Не се нервирајте за ситници и сакајте ги блиските

Ешли Ен Кузма, наставничка од месноста Конвеј, Пенсилванија, САД, по двегодишна битка со рак на грлото, починала минатиот месец. Зад себе таа ги остави ...
| | веќе видена | слични

Вини тешко се справува со загубата и признава дека ,,плаче секоја вечер '. Во емотивно интервју за утринската програма ,,Добро утро Британија”, тој рече дека ...
| | веќе видена | слични

Актерот и порнешен велшки фудбалер Вини Џонс во своето последно интервју за британски „Мирор“ зборуваше за загубата на сопругата Тања Џонс, која пред три ...
| | веќе видена | слични

Останато

Шансите за пласман на ЕП 2020 низ квалификациите се теоретски, но Македонија има обезбедено место во полуфиналето на Лигата на нациите, лига Д, од каде што ...
сите 340 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 218 | | | веќе видена

– Скандалите на ДУИ се континуирани, но во македонското општество тие се заштитени како бели мечки, претходно од ВМРО, а сега од СДСМ. Сепак сметам дека крајот ...
сите 111 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 56 | | | веќе видена

Еве ги резултатите од вчерашните натпревари во Бизнис Лигата на Македонија. ЕВН со убедлива игра до победа над Пекабеско Пекабеско 1-9(0-5) ЕВН Пекабеско: ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Моќна претсмртна порака: Не се нервирајте за ситници и сакајте ги блиските

Од:
До кого (е-маил):
Порака: