КОЛОСКИ: Џесика-Паркер изгуби почит оти Македонија ја промени во Северна

Актеркава (Сара Џесика-Паркер) изгуби почит од мене со самото тоа што промени од Македонија до Северна, објави на Фејсбук лидерот на македонската дијаспора во ...
| | веќе видена | слични

Документарецот „Медена земја“ на Тамара Котевска и Љубомир Стефанов доби 5 номинации за наградата Избор на критиката за документарци во САД. Номиниран е во ...
| | веќе видена | слични

Холивудската актерка Сара Џесика Паркер го изрази своето воодушевување од македонскиот документарен филм “Медена земја”. Паркер на својот Инстаграм профил ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Документарниот филм „Медена земја“ (Honeyland) на режисерите Тамара Котевска и Љубомир Стефанов е вброен меѓу првите десет на листата 120 најдобри филмови во ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Документарниот филм „Медена земја“ на режисерите Тамара Котевска и Љубомир Стефанов беше прогласен за најдобар филм на осмото издание на Тетовскиот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Со прикажување на документарниот филм „Медена земја” вечер ќе биде затворен Интернационалниот филмски фестивал „ОДА” во Тетово. Почетокот на проекцијата е ...
| | веќе видена | слични

Почетокот на проекцијата е предвиден за 19 часот во Центарот за култура во Тетово. На фестивалот, што почна на 7 октомври беа прикажани 105 филмови. Филмовите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Политичкиот пинг-понг со одлуката за почеток на преговори со С. Македонија ќе продолжи утре на состанокот на шефовите на дипломатии на ЕУ, а проценките се дека ...
сите 241 | | | веќе видена

Во Македонија да царува основаната перцепција за злоупотреба на моќта од политичка функција. Вршењето на јавна функција на политичари додека истовремено се ...
сите 245 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 2 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 57 | | | веќе видена

Законот за јазици е заокружување на Охридскиот рамковен договор, и да нема дилема за последиците по државата ако некој посегне по законот, предупредува вечерва ...
сите 227 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОЛОСКИ: Џесика-Паркер изгуби почит оти Македонија ја промени во Северна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: