Приведен полицаец оти му земал 20 евра на Холанѓанец за наводен прекршок

2 копии

Полициски службеници на СВР Тетово- Полициска станица Гостивар, вчера ( 22 септември) околу 13 часот го лишиле од слобода 50-годишниот А.Б. од долнореканското ...
| | веќе видена | слични
12 копии
3 копии

Педесетгодишен полицаец „заработи“ мерка притвор од осум дена, откако признал дека ја злоупотребил службената должност, за што претходно против него беше ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Основното јавно обвинителство Гостивар оформи предмет против 50–годишен полицаец од с.Јанче, општина Маврово и Ростуше, поради злоупотреба на службена положба ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии
3 копии

Основното јавно обвинителство Гостивар оформи предмет против едно лице, 50 – годишен полицаец од с.Јанче, општина Маврово и Ростуше, поради основано сомнение ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Ќе добие ли Македонија ново вето во ЕУ, овој пат од Бугарија? Во Брисел се кршат копја околу усвојувањето на преговарачката рамка - Германија и Франција на ...
сите 364 | | | веќе видена

Со изборот на Рашела Мизрахи за член на Извршниот комитет се потврдува дека ВМРО ДПМНЕ е против интеграцијата на Република Северна Македонија во Европската ...
сите 146 | | | веќе видена

Сиромаштија, граѓани без работа, покачени давачки е реалната слика во Македонија. Поради пандемијата Ковид – 19, над 40.000 граѓани останаа без работа, ...
сите 190 | | | веќе видена

Бизнисменот Сеад Кочан останува во затвор. Врховниот суд ја потврди казната на скопска Апелација со која Кочан беше осуден на 4 години и 8 месеци затвор. ...
сите 87 | | | веќе видена

Влез и излез во редица на дистанца и на обележани места, растојание меѓу клупите и постојана дезинфекција. Поголемиот дел од охридските основни училишта ги ...
сите 429 | | | веќе видена

Незадоволството од здравствениот систем и долгите административни процедури, пациентите се почесто го покажуваат со зголемена агресија и зачестени физички ...
сите 61 | | | веќе видена

Американскиот Оддел за труд во четврток извести дека 870.000 работници поднеле барање за компензација заради невработеност минатата недела, што е нешто повеќе ...
сите 526 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приведен полицаец оти му земал 20 евра на Холанѓанец за наводен прекршок

Од:
До кого (е-маил):
Порака: