Ќе се зголемува производството на струја од ветерниот парк во Богданци

3 копии

Генералниот директор на АД Електрани на Северна Македонија (ЕСМ), Васко Ковачевски, во Богданци порача дека тамошниот ветерен парк ќе се проширува со поголеми ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Генералниот директор на АД ЕСМ, Васко Ковачевски, и градоначалникот на општина Кичево, Фатмир Дехари, остварија работна средба во просториите на општина ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Генералниот директор на АД ЕСМ, Васко Ковачевски и градоначалникот на Кичево, Фатмир Дехари вчера оствариле средба на која станало збор за меѓусебната ...
| | веќе видена | слични

,,Ветерниот парк Богданци ќе се проширува со поголеми и помоќни турбини, со што ќе го зголемиме нашето производство на електрична енергија од обновливи ...
| | веќе видена | слични

Директорот Ковачевски беше информиран од страна на стручниот тим кој е задолжен за ветерниот парк дека техничката состојба на ветерниците е одлична и дека ...
| | веќе видена | слични

Останато

Со оглед на важноста и огромниот (оправдан) интерес за датумот за отпочнување на преговорите со ЕУ и отворањето на нова „пандорина кутија“ за која пишував ...
сите 1230 | | | веќе видена

Шансите за постигнување согласност на Самитот на ЕУ за давање датум за почеток на преговори со Северна Македонија и Албанија не се добри, оцени германската ...
сите 234 | | | веќе видена

Секако, не треба сега тука и да застанеме, напротив треба да продолжиме со уште позасилено темпо на работа, што ќе придонесе сегашниот квалитет да биде ...
сите 333 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Во селото Визбегово, скопско, вчера Б.Р.(63) од Скопје, управувајќи мопед „џонвеј“, со скопски регистарски ознаки, паднал на коловозот.Во незгодата со тешки ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ќе се зголемува производството на струја од ветерниот парк во Богданци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: