Работна средба на Димитров со амбасадорите на земјите од вишеградската група

Во организација на амбасадорот на Чешката Република, земја која тековно претседава со вишеградската група (В4), денеска се одржа работна средба на министерот ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Забрзаната европска интеграција на Западен Балкан ќе придонесе кон зголемена доверба меѓу соседите и предвидливост во регионалните случувања. Ние сме ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ова денеска го изјави шефот на дипломатијата Никола Димитров на работниот појадок на министрите за надворешни работи од земјите од Процесот за соработка во ...
| | веќе видена | слични
10 копии
12 копии

„Ние во Регионалниот совет за соработка (РСС) искрено се радуваме на охрабрувањата што доаѓаат од Европската унија и очекуваме преговорите за пристапување со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Категорична поддршка на членството на Македонија и на Албанија во ЕУ искажале шефовите на дипломатиите на Бугарија Екатерина Захариева, на Грција Никос ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Силна поддршка за членството на Албанија и Северна Македонија во Европската Унија пристигна од министрите за надворешни работи на Бугарија – Екатерина ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Њујорк, 25 септември 2019 (МИА) – Категорична поддршка на членството на Северна Македонија и на Албанија во ЕУ искажале шефовите на дипломатиите на Бугарија ...
| | веќе видена | слични

На средбата одржана во Њујорк во рамки на Генералното собрание на Обединетите нации. Како што соопшти бугарското Министерство за надворешни работи, првите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за образование и наука известува дека првиот училишен ден помина успешно за најголем дел од учениците во државата. Физичката настава, онаму ...
сите 408 | | | веќе видена

Во македонското судство се е можно па така и обвинето лице за кое е одредена мерка домашен притвор да бара од судот почести рочишта, но судот тоа барање да го ...
сите 216 | | | веќе видена

Четвртиот пакет мерки вреден 470 милиони евра, донесен од Владата предводена од СДСМ, е континуитет на досегашните мерки, но содржи и нови мерки кои значат ...
сите 226 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче вечерва најави дека со помош на Светска банка ќе набават најсовремени тестови за Ковид-19 кои даваат резултати за 15-на ...
сите 714 | | | веќе видена

УТРЕ ПОЧНУВА УЧЕБНАТА ГОДИНА Во услови на пандемија предизвикана од појавата и ширењето на вирусот Ковид-19, утре официјално започнува новата учебна година во ...
сите 111 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ повика на масовен протест во сабота во 18 и 30 часот. Тој вели дека оваа власт во недостаток на успеси и во услови на секојдневни порази ...
сите 52 | | | веќе видена

Безбедносниот аналитичар Благоја Марковски во 24 анализа истакна дека војната меѓу Азербејџан и Ерменија е територијален конфликт, кој датира одамна од пост ...
сите 81 | | | веќе видена

Десетте прилепски дрвократци кои деновиве претепаа петмина припадници од шумската полиција од Чашка на патот Извор- Прилеп кај селото Степанци од синоќа се во ...
сите 110 | | | веќе видена

СТАРТУВАШЕ НОВАТА УЧЕБНА ГОДИНА Прв пат се организира учебна година во услови на епидемија, а неизвесноста е голема до крај. Дел од најмладите ученици од прво ...
сите 153 | | | веќе видена

За разлика од претходните Ковид –мерки кои беа речиси неуспешни, презентираните мерки даваат надеж за стопанството барем до јануари 2021. Доколку овие мерки ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Работна средба на Димитров со амбасадорите на земјите од вишеградската група

Од:
До кого (е-маил):
Порака: