Руиз Калавера: Власта и опозицијата добро знаат како до кредибилно решение за СЈО


Директорката за Западен Балкан во Европската комисија, Геновева Руиз Калавера, за МИА изјави дека е многу важно власта и опозцијата да постигнат кредибилно ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Берлин, потоа Париз се на списокот на вицепремиерот Бујар Османи за убедување дека Македонија треба да добие датум за преговори од ЕУ во октомври. Тој како што ...
| | веќе видена | слични

Начинот на кој се води случајот Рекет е уште еден аргумент за добивање на позитивна одлука за почеток на преговорите во октомври, смета премиерот Заев. И ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

„Ставот на СДСМ и програмска определба на СДСМ е една изборна единица и отворени листи. Знаете дека мораме да разговараме, дискутираме и да дебатираме и со ...
сите 331 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Руиз Калавера: Власта и опозицијата добро знаат како до кредибилно решение за СЈО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: