Куба се соочува со криза поради американските санкции на гориво

8 копии

Твитер ги блокираше корисничките сметки на лидерот на комунистичката партија на Куба, Раул Кастро, на неговата ќерка Мериел Кастро и на сите кубански државни ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Американската социјална мрежа Твитер блокирала профили на лидерот на кубанската Комунистичка партија Раул Кастро, неговата ќерка Мариела Кастро и водечки ...
| | веќе видена | слични

Останато

Силна словенечка поддршка за одржување на првата Меѓувладина конференција, која означува старт на пристапните преговори за Македонија со ЕУ до крајот на ...
сите 253 | | | веќе видена

Будно ги следиме препораките на Комисијата за заразни болести и следствено, секогаш размислуваме за донесените одлуки, нивната оправданост и потребата за нивна ...
сите 190 | | | веќе видена

Државата ќе ги субвенционира платите за октомври, ноември и декември на фирмите кои се погодени од кризата. Ова е дел од четвртиот пакет мерки. Премиерот ...
сите 344 | | | веќе видена

Нови 141 случај со Ковид-19 од 1.559 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминати 24 часа. Починат е пациент од ...
сите 260 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Куба се соочува со криза поради американските санкции на гориво

Од:
До кого (е-маил):
Порака: