ЗНМ: Вечер.мк го прекршил новинарскиот кодекс во текстот “Министерот Дамјан Манчевски поттикнува насилство и повици за ликвидација”

2 копии

Советот на честа на Здружението на новинарите на Македонија, ја разгледа претставката на министерот Дамјан Манчевски за објавената вест на порталот Вечер.мк, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Македонија и Црна Гора денеска потпишаа спогодба за заедничко признавање на квалификувани доверливи услуги и на шемите за електронска идентификација. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски, од Подгорица порача дека вината за нереформираниот јавен сервис треба да се бара кај ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски, и министерката за јавна администрација на Црна Гора, Сузана Прибиловиќ, денеска ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Новинарите се новите борци за слобода и заштитен механизам и ние мора да ги обезбедиме сите потребни алатки за да можат да ја водат таа борба, рече министерот ...
| | веќе видена | слични

Министерот Манчевски се осврнал на реформите направени во изминатите две години во медиумската сфера во Македонија, новиот Закон за аудио и аудиовизулени ...
| | веќе видена | слични

Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ) реагираше во врска со претставката на министерот за информатичко оопштество и администрација, Дамјан Манчевски, за ...
| | веќе видена | слични

Советот на честа на Здружението на новинарите на Македонија соопшти дека веб порталот Вечер.мк го прекршил Новинарскиот кодекс во членовите 13 и 16 со текстот ...
| | веќе видена | слични

Советот на честа смета дека Вечер.мк не го почитувал етничкиот кодекс во текстот: Дамјан Манчевски поттикнува на насилство и повици на ликвидавија.
| | веќе видена | слични

Останато

Секој предлог е вреден за внимание, целта ни е да постигнеме договор, изјави денеска премиерот Зоран Заев, прашан за коментар на предлог законот за Јавно ...
сите 638 | | | веќе видена

Сите обвинители од Специјалното јавно обвинителство се враќаат во матичните освен притворената Катица Јанева која од денeска и практично е без работа. Нејзе ...
сите 402 | | | веќе видена

Полицијата поднесе кривична пријава против 31-годишниот С.М. од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напад врз службено лице при ...
сите 176 | | | веќе видена

ОВЕН Вложувате многу енергија во работата. Овој период ќе дознаете многу нешта кои не сте ги ни претпоставувале. Не трошете време на туѓите грижи и чувајте се ...
сите 136 | | | веќе видена

Криминалците и арамиите коишто се власт не смеат да биат причината која ќе го загорзи датумот за почнување на преговори со Европска Унија, истакна во ...
сите 224 | | | веќе видена

Честите замерки на голманот на Вардар Филип Гачевски кон селекторот на македонската репрезентација Игор Ангеловски се главна тема во словенечките медиуми. Ова ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЗНМ: Вечер.мк го прекршил новинарскиот кодекс во текстот “Министерот Дамјан Манчевски поттикнува насилство и повици за ликвидација”

Од:
До кого (е-маил):
Порака: