ЗНМ: Вечер.мк го прекршил новинарскиот кодекс во текстот “Министерот Дамјан Манчевски поттикнува насилство и повици за ликвидација”

Советот на честа на Здружението на новинарите на Македонија, ја разгледа претставката на министерот Дамјан Манчевски за објавената вест на порталот Вечер.мк, ...
| | веќе видена | слични

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) е незадоволно од решението на Основниот кривичен суд во Скопје, кој одлучи дека настапила застареност на делото ...
| | веќе видена | слични

Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ) реагираше во врска со претставката на министерот за информатичко оопштество и администрација, Дамјан Манчевски, за ...
| | веќе видена | слични

Советот на честа на Здружението на новинарите на Македонија соопшти дека веб порталот Вечер.мк го прекршил Новинарскиот кодекс во членовите 13 и 16 со текстот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Десетици демонстранти упаднаа во зградата на Министерството за надворешни работи во Бејрут, извикувајќи пароли против Владата, јавуваат светските медиуми. ...
сите 453 | | | веќе видена

Одбележувањето на големиот државен празник 2 Август – Денот на Републиката, Илинден годинава помина во услови на здравствени протоколи поради заштита од ширење ...
сите 214 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 142 | | | веќе видена

Вангел Божиноски, архитект, новинар и туристички водич, одговори на реакциите во јавноста за новата собраниска сала во која се одржа конститутивната седница на ...
сите 144 | | | веќе видена

Дарко ЈАНЕВСКИ Значи, децата треба да одат на настава со физичко присуство во училишта: -затоа што така вели министерот за здравство кој има најмногу мртви во ...
сите 231 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЗНМ: Вечер.мк го прекршил новинарскиот кодекс во текстот “Министерот Дамјан Манчевски поттикнува насилство и повици за ликвидација”

Од:
До кого (е-маил):
Порака: