Острови од пластика го „красат“ Вардар во центарот на Скопје, Шилегов ништо не превзема

2 копии

Не е прв пат високиот водостој на Вардар да го исфрли на површина сето ѓубре што со себе го влече уште од погорните текови. Она што луѓето го фрлаа во него ...
| | веќе видена | слични

 Сигурно некогаш ви се случило да забележите странци и по изгледот или однесувањето да погодите од каде се... кои се карактеристиките на туристите од разни ...
| | веќе видена | слични

Останато

Викендов Комисијата за заразни болести ќе одлучува дали има услови за повеќечасовно згрижување на децата во училиштата. Министерот Филипче вели добро е што се ...
сите 318 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи презема стандарди полициски оперативни мерки и активности, коментираат од МВР во врска со обвинувањата кои ги упати ...
сите 144 | | | веќе видена

Се што бара Бугарија веќе е прифатено од страна на премиерот Зоран Заев, а сега остана само последниот чин односно спроведувањето на бугарските услови по ...
сите 276 | | | веќе видена

Премиерот Заев за време на посетата на Атина, освен за МИА, даде интервјуа за грчкиот весник „Та неа“ и грчката телевизија „Мега“, како и куси изјави за други ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Острови од пластика го „красат“ Вардар во центарот на Скопје, Шилегов ништо не превзема

Од:
До кого (е-маил):
Порака: