Избркана наставничка после 5,5 години искуство од училиштето ЈК-Џинот во Велес, вработиле друга

После 5,5 години искуство во основното училиште Јордан Хаџиконстантинов – Џинот останав на улица, со невработен сопруг у две деца, под кирија, раскажува за ТВ ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Живот спакуван во куфери, спомените во торби. Куферите и обични и детски. Аеродромите полни, билетите се за во еден правец. Солзи и прегратки по автобуските ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ирена Николоска Ристановска е од Прилеп, но моментално, со своето семејство живее во Битола. Веќе петта година работи во ООУ „Браќа Миладиновци“, с. Жван, ...
| | веќе видена | слични

 Сигурна сум дека пред да станеш мајка си имала некаква замисла за тоа каква ќе бидеш во улогата на родител. Што ќе им дозволуваш на децата, а што не, кога ќе ...
| | веќе видена | слични

Веќе 15 години, секој ден, 42-годишната Драгана Станисављевиќ, академски сликар од српското село Нишевац кај Сврљиг, патува 125 километри до работа и уште ...
| | веќе видена | слични

Останато

Вечерва во „24 анализа“ гостуваше Елвис Шаќири од институт за истражување и анализа на политики „Ромалитико“ кој што посочи дека годинава има зголемување на ...
сите 175 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, одговарајќи на новинарско прашање во однос на отфрлањето, од страна на министерот за правда Бојан Маричиќ, на барањето на ...
сите 189 | | | веќе видена

Никола ГРУЕВСКИ Нема правда во Македонија. Неправдите растат секојдневно. Ги има многу и се повеќе а дел од нив е и политичкиот прогон кој не запре и оваа есен ...
сите 89 | | | веќе видена

Хируршките амбуланти во струмичката болница се дислоцираа во новиот болнички крак за да се ослободи дополнителен простор за пациенти кај кои е дијагностициран ...
сите 412 | | | веќе видена

Во првите осум месеци на 2020 година до Министерството за внатрешни работи се поднесени 46 преставки за работата на полицијата, изјави вечерва министерот за ...
сите 100 | | | веќе видена

Од Стопанската комора за туризам се задоволни што се вклучени во новиот сет мерки за помош од владата, но чекаат да ги видат условите за да знаат колку од ...
сите 155 | | | веќе видена

„8 Септември“ пред финансиски колапс, персоналот на Инфективна се десеткува, „Козле“ се полни со мајки и деца заболени од корона вирусот. Во една реченица ...
сите 224 | | | веќе видена

Надлежните институции да ги расветлат сите случаи коишто се во тек и секако конечно по примерот и со Гордана Јанкуловска да завладее правдата и правото во ...
сите 93 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Избркана наставничка после 5,5 години искуство од училиштето ЈК-Џинот во Велес, вработиле друга

Од:
До кого (е-маил):
Порака: