И пофалби и критики за субвенциите за пензиско и здравствено


Според најавите на премиерот Заев, ќе се земе просек од три месечни плати и во тој период платата на работникот не треба да му биде намалена, а дополнително ќе ...
| | веќе видена | слични

Конфедерацијата на слободни синдикати упати барање да се почитува европската директива за минимална плата од најмалку 60 % од просечната, односно минималецот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Вицепремиерот задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев, пред претставници на компаниите членки на регионалната комора од Штип и околината ги претстави ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Потврдено од Трајко Славески: политиката на ВМРО-ДПМНЕ е да не се зголемуват платите ниту минималната, ниту останатите плати. „Апелираме немојте да продолжите ...
| | веќе видена | слични

Се уште не се знае за колку ќе се зголеми минималната плата. По овие најави на властите експерите ги направија и првичните анализи. Не е договорено колку ќе ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот министер за финансии, Трајко Славески во денешната дебата на „Топ Тема“ апелираше до вицепремиерот Кочо Анѓушев и власта да не продолжуваат со ...
| | веќе видена | слични

Бизнис секторот ја поздравува мерката за зголемување на платите преку субвенција на придонесите. Претседателката на Сојузот на стопански комори Данела Арсовска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Случувањата со аферата Рекет без дилема дојдоа во многу лош момент во кој се решаваа за долгочекуваниот датум за почнување преговори за евроинтеграции, смета ...
сите 582 | | | веќе видена

Два дена и нешто друго во меѓувреме беше потребно пратениците на СДСМ Фросина Ременски (потпретседател на Собранието) и Александар Кирацовски (доскорешен ...
сите 305 | | | веќе видена

По државниот секретар на САД, Мајк Помпео, честитика по повод Денот на независноста - 8 Септември и 28-годишната унитарност и самостојност денеска беше ...
сите 200 | | | веќе видена

Боите на Македонија се оние што доминираат на бабините скутници, веленца, килими, миленца, шамии, чорапи, елеци, фанели: црвената, црната и жолтата. Боите на ...
сите 96 | | | веќе видена

Отворени за нови разговори, но без најави за повлекување од веќе утврдените ставови за новото јавно обвинителство во кое треба да биде инкорпорирано ...
сите 332 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И пофалби и критики за субвенциите за пензиско и здравствено

Од:
До кого (е-маил):
Порака: