Касами: Заев да се охрабри и да распише предвремени избори


Обвинителството не ја води истрагата за „Рекет“ според процедурите, туку свесно ја развлекува и ја турка под тепих, изјави Димче Арсовски, портпарол на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Алијанса на Албанците не се согласува со идејата да има средба меѓу премиерот Зоран Заев и претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицковски, а на која нема да ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Истрагата за случајот „Рекет“ е девалвирана и компромитирана. Обвинителството не ја води според процедурите, туку свесно ја развлекува и ја турка под тепих. ...
| | веќе видена | слични

По денешното разрешување на претседателот на Врховниот суд со свој коментар и од ВМРО-ДПМНЕ. На новинарско прашање портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски ...
| | веќе видена | слични

Обвинителството не ја води според процедурите, туку свесно ја развлекува и ја турка под тепих. Сведоци сме изминатиов период на низа неправилности во целата ...
| | веќе видена | слични

Во однос на целата лидерска средба очекуваме да се почитуваат, односно да се прифатат сите наши забелешки, предлози за Законот за јавно обвинителство, кои што ...
| | веќе видена | слични

Истрагата за случајот „Рекет“ е девалвирана и компромитирана. Обвинителството не ја води според процедурите, туку свесно ја развлекува и ја турка под тепих, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Блискиот соработник и пријател на Амди Бајрам, Аднан Мемед преку Фејсбук ги повика граѓаните да се приклучат на погребната поворка на Амди Бајрам која ќе тргне ...
сите 192 | | | веќе видена

Есенскиот бран на ковид не е снег во мај па да се изненади Филипче - нема вакцини за грип, нема проширени болнички капацитети, ниту план и стратегија, вели ...
сите 327 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Касами: Заев да се охрабри и да распише предвремени избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: