Серија А: Елмас дебитираше со победа на Наполи во гости


2 копии

Jувентус и Наполи во саботата одиграа фантастично дерби кое на крајот заврши со победа на Јувентус од 4:3. За овој натпревар како и за поголемиот дел од оваа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Џорџо Кјелини ќе отсуствува долго од фудбалските терени откако несреќно ги повреди лигаментите на коленото, удар кој никој не го очекуваше во Јувентус со оглед ...
| | веќе видена | слични

Матијс Де Лихт не го криеше разочарувањето откако не се најде во стартната постава во првото коло во Серија А, но затоа вчера се најде во првиот тим на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Џорџо Кјелини доби исклучителна лоша вест непосредно пред големото дерби во Торино меѓу Јувентус и Наполи, бидејќи лекарите пренесоа дека ќе мора да паузира од ...
| | веќе видена | слични

Ривалството меѓу Јувентус и Наполи е огромно, но Џорџо Кјелини е жив доказ за човечка големина меѓу фудбалерите. Големиот ас на „старата дама“ пред само ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со автогол на Кулибали во судиското продолжение Јувентус дојде до победа над Наполи во еден неверојатен меч со седум голови. Јувентус водеше со 3-0, Наполи за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Заев бил во дослух со екс шефицата на СЈО, обвини пред два дена пратеникот од ВМРО ДПМНЕ Антонио Милошоски кога на прес конференција објави аудио снимка на ...
сите 244 | | | веќе видена

Граѓаните кои имаат патни документи од други држави, може да патуваат и да излегуваат од државата со тие пасоши, ова е содржината на телеграмата која од МВР ја ...
сите 193 | | | веќе видена

Двајца сведоци предложени од обвинителството во предметот „Таргет Тврдина” примиле пари од Специјалното јавно обвинителство (СЈО) за работен ангажман, обвинија ...
сите 48 | | | веќе видена

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 340 | | | веќе видена

1 Техничкиот премиер Оливер Спасовски се чуди како не може да се најде одговорен зошто снема обрасци за пасоши. И јас се чудам како можело да снема пасоши. А ...
сите 116 | | | веќе видена

Социјалдемократите вечерва почнале со кроењето на пратеничките листи, со кои ќе настапат на претстојните парламентарни избори, дознава Фактор. Според нашите ...
сите 190 | | | веќе видена

Во Куманово денеска е ден на жалост по повод трагичниот настан во Романовце во кој по експлозија на плинска боца загинаа три деца, а подоцна на повредите им ...
сите 188 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Серија А: Елмас дебитираше со победа на Наполи во гости

Од:
До кого (е-маил):
Порака: