Алкалоид со инвестиција од 11 милиони евра за проширување на производството

Фармацевтскиот гигант Алкалоид инвестира 11 милиони евра за проширување на производството. Новите производни одделенија ќе се простираат на површина од 7.000 ...
| | веќе видена | слични

Германскиот Daimler планира тешки камиони од марката Mercedes Benz да произведува во Кина и да ги обнови фабриките за камиони чиј сопственик е неговата локална ...
| | веќе видена | слични

Новите производствени одделенија ќе се простираат на површина од 7.000 квадратни метри и ќе создадат услови за реализирање околу 200 нови вработувања ...
| | веќе видена | слични

Останато

Катица Јанева која до неодамна беше на чело на институцијата која требаше да гони функционери за висока корупција останува во Шутка. Ова станува јасно од ...
сите 178 | | | веќе видена

Борбата против криминалот, високата корупција мора да продолжи и ние навистина конечно мораме да имаме решение, со кое сите ресурси ќе бидат ставени во ...
сите 261 | | | веќе видена

Жените родени во овој знак можат да заведат кој и да посакаат, додека мажите важат за најснаодливи во кревет. Се разбира, станува збор за Биковите, кои општо ...
сите 200 | | | веќе видена

„Ставот на СДСМ и програмска определба на СДСМ е една изборна единица и отворени листи. Знаете дека мораме да разговараме, дискутираме и да дебатираме и со ...
сите 271 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Алкалоид со инвестиција од 11 милиони евра за проширување на производството

Од:
До кого (е-маил):
Порака: