Пријавила три кредити - Каков имот има Катица Јанева која утре ќе сведочи пред Русковска

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева чиј глас се слушна во снимките на италијанскиот „Ла Верита" за случајот „Рекет", утре треба да се појави во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева чиј глас се слушна во снимките на италијанското издание La Verita за случајот „Рекет”, треба во вторник да се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Фатиме Фетаи и Гаврил Бубевски утре се враќаат во судница да го застапуваат предметот Монструм. Републичкиот јавен обвинител Љубомир Јовески веќе започнал со ...
сите 540 | | | веќе видена

Адвокатот Тони Менкиновски кој е лидер на преговарачкиот тим на опозициската ВМРО-ДПМНЕ за носење на ново законско решение за јавното обвинителство истакна ...
сите 602 | | | веќе видена

Синдикатот на Клинички центар го поддржува протестот под мотото „Стоп за насилство врз здравствени работници“ организиран од Асоцијацијата на специјализанти и ...
сите 139 | | | веќе видена

Која била улогата на владиниот генерален секретар, Драги Рашковски во тендерот за набавка на радарска опрема во М НАВ? Дали во целиот случај има малверзации ...
сите 101 | | | веќе видена

Адвокатот Панче Тошковски во емисијата Отворено на 24 телевизија изјави дека од денешен аспект повеќе од јасна е мислата на правните експерти во Република ...
сите 147 | | | веќе видена

Саудиска Арабија денеска ја повика меѓународната заедница „да преземе одговорност во осуда на сторителите“ и „јасно да се спротистави“ на оние што стојат зад ...
сите 203 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пријавила три кредити - Каков имот има Катица Јанева која утре ќе сведочи пред Русковска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: