Петровска оствари средба со заменик амбасадорот на Германија


Во основните и средни училишта на гостиварското подрачје, периодов се прават подготовките за успешен почеток на новата учебна година. Учениците се враќаат во ...
| | веќе видена | слични

Да доаѓаш од образование, а патем најголемите гафови да ги направиш во тој дел, до толку да си неспособен, па да ја заборавиш својата основна законска обврска ...
| | веќе видена | слични

Непосредно пред стартот на новата школска година, градоначалничката на Битола Наташа Петровска денеска на прес конференција зборуваше за нивната финансиска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По долгогодишна голгота на блокираните училишта во Битола, сакам да ја информирам јавноста за огромниот успех кој општина Битола го постигна пред почетокот на ...
| | веќе видена | слични

Општина Битола ги намали финансиските долгови на основните и средните училишта кои на 31 декември 2017 година изнесуваа 180 милиони денари. Градоначалничката ...
| | веќе видена | слични

Од 4 до 18 август во Битола по четврти пат се одржа Меѓународен младински камп „ Патот кон помирувањето “ . Во меѓународниот младински камп учествуваа младинци ...
| | веќе видена | слични

Останато

Од УПОЗ потсетуваат дека бараат враќање на парите од штрајкот во 2016 година, итна измена на Законот за судска служба со која поинаку ќе се определи позицијата ...
сите 181 | | | веќе видена

Првата тура повратни пари од данокот за додадена вредност кај граѓаните кои скенираа фискални сметки во рамки на проектот „Мој ДДВ“, во вкупен износ од 3 ...
сите 54 | | | веќе видена

Комисијата има да направи многу работи, бидејќи ознаките не се однесуваат само на „македонски, македонска, македонско од страна на нашата Македонија“, туку е ...
сите 222 | | | веќе видена

Нашата најдобра репрезентација имаше успешни квалификации за ЕВРО 2020, ги заврши на трето место, како никогаш досега. Нашата најдобра репрезентација претходно ...
сите 263 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Петровска оствари средба со заменик амбасадорот на Германија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: